Mire költötték a 180 milliárd forint támogatást?
A beruházással egy ötezer négyzetméteres hulladékkezelő telepet alakítottak ki.
Biomasszát és építési, bontási törmeléket újrahasznosító telepet hoztak létre Simontornyán a Belügyminisztérium 258 millió forintos támogatásával - közölte a város önkormányzata.
A beruházással egy ötezer négyzetméteres hulladékkezelő telepet alakítottak ki, ahol mérlegházkonténert, hídmérleget, a komposztálási technológia elemeit, levegőztető ventilátorokat, csurgalékvízgyűjtő medencét helyeztek el. A projekt részeként a zöldhulladék feldolgozásához szükséges kalapácsos aprítógépet, komposztosztályozó és kotró-rakodó munkagépet szereztek be - írták közleményükben.
A létesítményben a zöldhulladékból takarásos, levegőztető technológiával komposztot - később a tervek szerint virágföldet -, az építési törmelékek törésével, osztályozásával helyi útépítésekhez, tereprendezéshez használható másodnyersanyagot állítanak elő. A telep kapacitása évente 1300 tonna zöldhulladék és 2000 tonna inert hulladék feldolgozása - mondta Torma József polgármester.
A lakosság a háztartási zöldhulladékot díjmentesen, az építési hulladékot díj ellenében szállíthatja be a telepre. A közlemény szerint a Belügyminisztérium a Kedvezményezett Települések Gazdaságélénkítő Program eddigi három ütemében százötven településnek nyújtott 180 milliárd forint támogatást, amelynek köszönhetően több mint 350 új munkahely jött létre.