A kormány kihátrált Varga Judit érvei mögül
A kormány szerint a NER-ben nem osztogatnak csókosoknak pénzes állásokat.
Varga Judit volt igazságügyi miniszter korábban arról beszélt Hajdú Péter műsorában, hogy volt férje neki köszönhetően kapott zsíros állásokat állami vállalatoknál. Szerinte Magyar Péter általában arra tekintettel kapta meg az állását, hogy ő pozícióba került. Gyakorlatilag ugyanezt állította Kocsis Máté Fidesz-frakcióvezető is.
Magyart elhagyta a felesége, elvesztette a felesége által szerzett munkahelyeit, és ezért bosszút akar állni.
A szocialista Tóth Bertalan szerint ez ugyanakkor arra utal, hogy az Orbán-kormányok idején természetes a nepotizmus, az, hogy egy kormánytag jól fizető, állami pozíciót szerez rokonának, ismerősének, a kiválasztás alapja nem a rátermettség, tehetség, szorgalom. Mivel Varga Judit és Kocsis Máté szavainak valóságtartalmát nem akarta kétségbe vonni, az ellenzéki politikus külön-külön megkérdezte Orbán Viktort és az összes minisztert erről a kinevezési gyakorlatról:
Ön hány rokonát, hozzátartozóját, ismerősét juttatta munkahelyhez a kinevezése óta?
Milyen munkakörben helyezte el a szerencséseket az állami szervezetrendszerben?
A szocialista frakcióvezető sok szempontból megnyugtató egyenválaszt kapott.
A vezetői kinevezéseknél minden esetben az adott munkakörre vonatkozó megfelelő szakmai tapasztalatok az irányadóak.
Ez ugyanakkor azt is jelenti, hogy nem állja meg a helyét az eddigi kommunikáció, amely szerint Varga Juditra tekintettel jutott igazgatósági, felügyelőbizottsági tagságokhoz a kegyelmi botrány kirobbanása óta NER-ellenessé vált Magyar Péter, aki bosszúból teregette ki a szennyest.
Varga Judit a vele készített hangfelvétel közzételére egy Facebook-bejegyzésben ugyanakkor úgy reagált, hogy miután volt férjével közölték, hogy a Magyar Közút Zrt.-ben és a Bankholdingban betöltött pozíciói meg fognak szűnni, „egy ún. 24. óra elnevezésű Signal csoportot hozott létre, amelyben Gulyás Gergelyt” és őt is megfenyegette, hogy ha nem állítják vissza azonnal az eredeti állapotot, ellenséggé válik. A kancelláriaminiszter nevében is azt a választ adták Tóth Bertalannak, hogy csak a szakmai tapasztalat számít egy kinevezésnél.
Közben Magyar Péter egy interjúban arról beszélt, hogy magát nem sorolja a NER-ből kiugrók közé, mert ugyan a Diákhitel Központ igazgatója volt, az nem egy politikai funkció. Állami céget vezetett, az más kérdés, mennyire politikai vagy szakmai alapon nevezik ki a vezetőiket, de állami céget vezetni akkor sem politikusi tevékenység.