A világ első átlátszó tévéje
A kínai gyártó a napokban mutatta be átlátszó televízióját, amely forradalmasítja a tévénézés élményét.
A képeket "a semmiben lebegő formában" jeleníti meg a képernyőn, úgy néz ki, mint egy egyszerű üveg. Bár az LG, a Samsung és a Panasonic is előállt hasonló koncepcióval, a Xiaomi terméke lesz az első, amelyet tömeggyártásban készítenek. 7200 dolláros kezdőárral startolt a piacon.
Az üvegszerű felépítés az OLED (szerves fénykibocsátó dióda) technológiának köszönhető. Az OLED működési elve nagyban különbözik a tévégyártás során előszeretettel alkalmazott plazmapanelektől, ugyanis a dióda saját maga állítja elő a fényt, és ezt bocsátja ki.
A mechanizmus a szentjánosbogaraktól származik, vagyis abból az alapelvből, hogy egyes, a természetben fellelhető szerves anyagok a feszültség hatására fényt bocsátanak ki.
Ily módon az OLED technológia alkalmazásakor nincs szükség háttérvilágításra. Míg a hagyományos televíziók esetében hátlapra van szükség a feldolgozóegységek tárolásához, a Mi TV LUX esetében ezeket az egységeket a tv alapállványába építették be.
Az átlátszó televízió egyelőre csak Kínában lesz elérhető, panelje 55 colos átmérőjű és 120Hz-es képfrissítésű egy milliszekundumos válaszidővel, 150 000:1 kontrasztaránnyal és a DCI-P3 színskála 93 százalékát lefedő színprofillal.