Védelem a vadak ellen
A vaddisznó ellen, már a vetést követően kell a ként kijuttatni.
Vaddisznó ellen kukoricánál
Folynak már a kukoricavetések, és reméljük, a vaddisznók okozta túráskár is sokkal kevesebb lesz, mint tavaly. Nagyon sok helyen a technológia része lett a folyékony kén. Tápanyag lesz a növénynek, és talán a vaddisznót is távol tartja. A folyékony elemi ként – Vulcan Profi S80 – a vetést követően azonnal ki kell permetezni, amíg még nedves a talaj. A javasolt dózis 6-10 liter/ha között változhat.
Nyúl és őz ellen
A legnagyobb kárt a napraforgóban április végétől a nyúl és majd az őz tudja okozni. Szomjasak, és finom csemege a zsenge napraforgó közepe. Ilyenkor két dózisban kell a ként használni. Az első és nagyobb (6-8 liter/ha) már, ahogy kikelt a napraforgó, a második kezelés pedig 6-8 levélpárnál már egy kisebb (4–6 liter/ha) mennyiséggel. Ez a két kezelés tud másfél hónap előnyt adni a növénynek. Nem mellékes az, hogy a 10-12 liter kén már jelentős tápanyag is egyben.
Repcében és kalászosban
A repcék és kalászosok kénpótlása már befejeződött. Ugyanakkor még ilyenkor is érdemes folyékony ként tenni, ha rovarölővel vagy gombaölővel megyünk ki. Közepes vagy kis dózist (3-5 liter/ha) használva, a kén segíti a növényvédő szerek munkáját. Kevesebb rovar- visszatelepülést tapasztalhatunk, és környezetbarát növényvédelmet tudunk megvalósítani.
Kertészeknek is sokat segít
Egyre több pozitív visszajelzés érkezik a folyékony kén kertészeti használata után. Amennyiben talajba dolgozunk egy nagyobb mennyiséget (20-30 liter/ha), kevesebb a drótféreg, a lótetű. A növények sokkal egészségesebbek, és még a rovarberajzás is mérséklődik. Akár szántóföldi, akár fóliás használatban kimondottan hasznos termék az elemikén-szuszpenzió.
Mivel keverhető?
A Vulcan Profi S80 akár termésnövelőkkel, biostimulátorokkal vagy növényvédő szerekkel is keverhető. Persze, ha egyszerre sokféle terméket szeretnénk kipermetezni, egy keverési próbát szükséges végezni. A folyékony kén nagyon sűrű és nehéz termék. Ezért a permetezőbe csak a kijuttatás előtt tegyük, és folyamatos keverés mellett permetezzük ki! Ne hagyjuk sem leülepedni, sem beleszáradni a gépbe, mert ez sok kellemetlenséget tud okozni!