Csigákból nyeri a működéséhez szükséges energiát a csigapusztító robot
200 meztelen csigát is képes elfogni a csigapusztító robot.
A meztelen csigák a növénytermesztés közismerten veszélyes kártevői, amelyek nemcsak a házikerteket, hanem a szántóföldek vetéseit is rendszeresen dézsmálják. Az ellenük való védekezést nehezíti, illetve felfedezésüket nehezíti a rejtőzködő életmódjuk és a rendkívül gyors szaporodó képességük. Mivel hímnős (hermafrodita) állatok, bármely egyed évente több mint 500 tojást képes rakni, és majdnem ugyanannyi utódot létrehozni. Nagy területeken alkalmazható, célzott és hatékony szert eddig még nem sikerült ellenük kifejleszteni.
A bristoli székhelyű Nyugat-Angliai Egyetem tudósainak egyik nagyon leleményes, új felfedezése viszont – a wired.com tudósítása – áttörést jelenthet ezen a területen.
A kutatók egy olyan robotot alkottak, amely bármely terepen felismeri, és egy fedélzeti garatba bedobva, speciális baktériumok segítségével elpusztítja ezeket a veszélyes állatokat. A „SlugBot"-nak (a „slug" angolul meztelen csigát jelent) nevezett robot, amely rövid időn belül kereskedelmi forgalomba kerül, pl. egy búzavetésben négyzetméterenként akár 200 csigát képes elfogni.
A robot további különlegessége, hogy a működéséhez szükséges energiát a csigák baktériumok által lebontott testének elektromos árammá alakításából biztosítja. A robotok a szóban forgó kártevők leggyakoribb előfordulási helyeire telepítve, különösen hatékony vadászatra képesek.